دوره آموزشی طراحی در مد و فشن

دوره آموزشی طراحی در مد و فشن

نقش یادگیری طراحی در دنیای فشن و مد

شناخت مبانی هنرهای تجسمی برای تمامی حوزه‌هایی که به نحوی با هنر در پیوندند، پایه و اساس مهمی است. با شناختن و تجربه کردن اصول هنرهای تجسمی است که زبان آثار هنری (در هر رشتۀ هنری) بهتر درک می‌شود و بکارگیری آن در آثار هنرجویان نیز بهتر خواهد بود. اگر شما می‌خواهید یک طراح موفق در دنیای فَشن باشید، باید مبانی اصلی هنرهای تجسمی، به‌ویژه طراحی را به خوبی آموخته باشید تا بتوانید توان خلاقانۀ خود و ایده‌هایتان را به تصویر بکشید.

شکل‌گیری خلاقیت در ذهن انجام می‌شود اما ترجمۀ آن به تصویری قابل فهم که ارزش‌های اثر را در خود داشته باشد، بستگی زیادی به استفاده از عناصر بصری و کیفیت پیوند آنها با یکدیگر دارد که از روش و تجربۀ هنرمند نشأت می‌گیرد. این آموزه‌های هنری چه خودآگاه و چه ناخودآگاه، در آیندۀ آفرینش آثار هنرجویان تأثیر انکارناپذیری دارند.

چرا آموزش طراحی برای شما خوب است؟

یک لباس آماده شده، ترجمانی نهایی از یک مسیر است که از ذهنیت اولیۀ طراح تا طراحی روی کاغذ و سپس مراحل دیگر تهیۀ آن به این نقطۀ نهایی رسیده است. آشنایی با اصول اولیۀ طراحی، آناتومی بدن انسان، رنگ‌شناسی و … به طراح لباس کمک می‌کند تا با درک و تسلط بیشتری از اندام انسان، به خلق آثار بپردازد.

هنرجوی فَشن با آموختن و تمرین طراحی، به‌راحتی خواهد توانست انواع چین‌ها (دراپه‌ها)، نشست لباس روی اندام‌های مختلف و حجم‌سازی و سایه‌پردازی لباس‌های گوناگون را به تصویر درآورد.

به علاوه، طراحی لباس به هنرجوی فَشن کمک می‌کند تا توجه موشکافانه‌تری به آثار برتر در این زمینه داشته باشد و بتواند با آگاهی بیشتری رموز نهفته در طراحی‌های بزرگ را تحلیل کند. هنرجویان باید همیشه این را به خاطر داشته باشند که بزرگترین نخبگان دنیای فَشن، طراحان بسیار چیره‌دستی بوده‌اند و بخش بزرگی از آثار ماندگار آنها، از طراحی‌های اولیۀ آنها منشأ پذیرفته است.

بازار کار طراح مُد

طراح مُد اولین سنگ بنای ساخت یک محصول را پایه‌گذاری می‌کند. یک طراح می‌تواند لباس، کیف، کفشۀ جواهرات و اکسسوری‌های گوناگون را بسته به توانایی‌ و علاقمندی شخصی طراحی کند. طراحان هم می‌توانند خودشان برند شخصی‌شان را راه‌اندازی کنند و نمونه کارهایشان را در اختیار شرکت‌ها و تولیدکنندگان بگذارند و هم می‌توانند به عنوان طراح رسمی برندها و شرکت‌های دیگر مشغول به کار شوند.

حوزۀ طراحی مُد بسیار گسترده است و نباید فقط آن را محدود به نمایش‌های فصلی و برندهای مشهور بدانیم. از جمله بازارهای کار که ممکن است در بسیاری از موارد از چشمان هنرجویان پنهان مانده باشد، طراحی لباس صحنه و فیلم و حتی انیمیشن است. طراحی فَشن برای تیزرها و تبلیغات تصویری یا گرافیکی نیز اهمیت زیادی دارد. حتی طراحی لباس و وسایل جانبی عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها نیز حوزۀ جذابی برای کار با مهارت طراحی مُد است.

در دورۀ آموزشی طراحی «آکادمی ماسا» چه می‌آموزید؟

به هنرجویان دورۀ طراحی در «آکادمی ماسا» (1) اصول طراحی فیگور، (2) ابزارها و وسایل طراحی و (3) مبانی رنگ‌شناسی آموزش داده می‌شود که شرح مختصری از آموزش‌ در این سه بخش را می‌توانید در ادامه ببینید:

 • طراحی فیگور: هنرجویان در گام نخست، با تناسبات دقیق بدن انسان، طرح اولیۀ اسکلت انسان با خطوط ساده (تمام رُخ، نیمرُخ، سه رُخ و پشت) آشنا خواهند شد. در گام بعدی، به کمک اشکال سادۀ هندسی (دایره، بیضی، مستطیل، ذوزنقه و …) به طراحی کلی و حجیم اندام‌های انسان می‌پردازند. در بخش پیشرفته، مانکن استوانه‌ای، ماهیچه‌ای کردن اندام، حالت‌های مختلف مدل فَشن طراحی مو و چهره و انگشتان دست و پا را همراه با سایه و روشن بدن آموزش خواهند دید.
 • ابزارها و وسایل طراحی: هنرجویان طی گذراندن دورۀ طراحی «آکادمی ماسا» با انواع وسیله‌های طراحی و کاربرد آنها آشنا می‌شوند. با شناخت و تسلط بر انواع ابزارها، هنرجو می‌آموزد که کدام ابزار برای او راحت‌تر و کارآمدتر است. حتا اگر طراح فَشن قصد داشته باشد که طراحی‌هایش را با نرم‌افزارهای کامپیوتری به تصویر درآورد، باز هم آشنایی با ابرازها کمک زیادی به او خواهد کرد.
 • مبانی رنگ‌شناسی: یکی از مباحث بسیار پُررنگ در طراحی، دانش رنگ‌شناسی است. آشنایی با تمامی اطلاعات لازم مربوط به رنگ‌ها مانند چرخۀ رنگ و هارمونی، سردی و گرمی، تضادها و مکمل‌ها و سایه و روشن‌ها برای هنرجوی فَشن ضروری است. دانستن کاربردهای رنگ‌های گوناگون، ترکیب آنها با یکدیگر و حتی توجه به روانشناسی رنگ‌ها و این‌که هر کدام از آنها چه مفهومی را منتقل می‌کنند، نیز اهمیت حیاتی دارد.

نمونه هایی از طراحی هنرجویان ماسا

home-dev-section-download-image
home-dev-section-download-image
home-dev-section-download-image
home-dev-section-download-image
نظرات هنرجویان فارغ التحصیل دوره طراحی در مد
آخرین مقالات طراحی در مد

سوالات متداول

دورۀ «فَشن دیزاین در آکادمی ماسا» چه مباحث آموزشی را شامل می‌‌شود؟

فعالیت در طراحی مُد محدود به طراحی لباس نیست و موارد دیگری مانند طراحی اکسسوری و تبلیغات را هم شامل می‌شود. «آکادمی طراح لباس ماسا» به هنرجویان کمک می‌‌کند تا این قابلیت‌ها را در قالب کارگاه‌ها و دوره‌‌های مختلف یاد بگیرند.

شرکت این دوره به پیش‌نیاز خاصی احتیاج دارد؟

خیر؛ برای گذراندن این دوره، لزومی به داشتن پیش‌نیاز نیست.

اعتبار مدرک دوره‌های آموزشی «آکادمی ماسا» چگونه است؟

مدارک و گواهی‌های صادر شده از «آکادمی طراحی لباس ماسا» از معتبرترین مدارک در ایران هستند. گواهی‌های پایان دوره از پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز صادر می‌شوند. این مدارک قابل ترجمه و پیگیری از وبسایت رسمی پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز است.

دوره‌های آموزشی «آکادمی ماسا» آنلاین برگزار می‌شود یا حضوری؟

دوره‌های آموزشی آکادمی همزمان به‌صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping