دوره آموزشی ارتباطات مد

دوره آموزشی ارتباطات مد

در روزگاری که در دنیای فَشن، تعداد بی‌شماری از برندها وجود دارند و روز به روز هم به شمار آنها افزوده می‌شود، چه چیزی است که می‌تواند یک برند را از انواع دیگر متمایز کند؟ چه عاملی است که موجب می‌شود مخاطبان و مشتریان یک برند را به خاطر بسپارند و آن را از میان هزاران برند بشناسند؟ پاسخ این سؤالات، «هویت» برند است. هویت برند، امضای خاص و وجه تمایز آن با رقیبان آن در بازار است.

هر برند برای اینکه بتواند با هویت خاص خود، دیده و شناخته شود، نیاز به پُل ارتباطی قدرتمند و مؤثری دارد تا بتواند بین برند و مشتری پیوند برقرار کند. کار اصلی رشتۀ نوظهور «ارتباطات مُد» ساخت و تقویت همین پُل ارتباطی است. ارتباطات فَشن توانسته جایگاه مهمی را در دنیای مُد به خود اختصاص دهد. در سرتاسر دنیا برای پرورش متخصصان آگاه و کارآمد، دانشگاه‌ها، مدرسه‌های طراحی و مؤسسات آموزشی این رشته را به‌طور تخصصی ارائه می‌دهند. «آکادمی طراحی لباس ماسا» نیز با به‌روزترین سرفصل‌های آموزشی، دورۀ آموزشی «ارتباطات فَشن» را برگزار می‌کند.

ارتباطات مد چیست؟

«ارتباطات فَشن» (Fashion Communication) رشته‌ای تخصصی در مطالعات فَشن است که برای شکل‌دهی و ساخت یک هویت برند منحصربفرد اهمیت بسیاری دارد. ارتباطات فَشن برای کل کسب و کار فَشن مانند ستون فقرات برای بدن آدمی است این رشته، یکی از جدیدترین و هیجان‌انگیزترین بخش‌ها در صنعت فَشن است که اصولی مهم از دانش رسانه، فَشن و فرهنگ را به هنرجویان می‌آموزد.

ارتباطات فَشن دانشی بین‌رشته‌ای شامل مباحث گوناگونی از قبیل ژورنالیسم فَشن، استایل‌شناسی، تفکر فَشن، تبلیغات، روابط عمومی، طراحی گرافیک، چیدمان ویترین، طراحی فضا، عکاسی، نمایش، نویسندگی خلاق، طراحی تعاملی، طراحی رسانه‌های جدید و … است. تمرکز کارشناس ارتباطات فَشن باید بر ارتقا و گسترده‌سازی برند در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی باشد.

هنرجویان رشتۀ ارتباطات فَشن باید درک خوبی از جامعه‌شناسی، فیزیولوژی و روانشناسی داشته باشند. در این رشته به هنرجویان مهارت‌های ارتباطی لازم برای صنعت مُد را یاد می‌دهند که شامل آموزه‌های کلامی، نوشتاری و دیداری-شنیداری است. هنرجویان پس از فارغ‌التحصیلی در این رشته، متخصصانی خواهند بود که می‌توانند راه‌حل‌های مؤثر و تجاری برای صنعت مُد پیشنهاد کنند.

فارغ‌التحصیلان فرصت‌های شغلی متعددی می‌توانند داشته باشند و دامنۀ انتخاب حرفۀ آنها بسیار گسترده است: طراحی گرافیک، چیدمان ویترین، طراحی فضای فروشگاه‌ها، استایلینگ و عکاسی فَشن، روزنامه‌نگاری فَشن، تبلیغات فَشن، کارگردان هنری، مدیر خلاق، مدیر برگزاری رویدادهای گوناگون، دستیار طراحی، مدیر بازاریابی فَشن، استراتژیست رسانه‌های اجتماعی و مدیر روابط عمومی.

ارتباطات مد در ایران

دانش «ارتباطات مُد» هنوز در ایران جایگاه واقعی خودش را پیدا نکرده و مانند بسیاری از حوزه‌های تخصصی در دنیای فَشن، در ایران مهجور مانده است. هر چند این دانش می‌تواند برای تمامی برندهای فعال در زمینۀ مُد و فَشن و حتی فروشگاه‌ها و مراکز تولید بسیار مفید باشد. زیرا این تخصص به برندها کمک می‌کند تا به میزان گسترده‌ای به چشم بیایند و تعداد بیشتری از مخاطبان و مشتریان به سوی برند جذب شوند. این رشته در زمینۀ برندسازی و مارکتینگ فَشن حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در ایران جای فعالیت بسیاری برای آن خالی مانده است.

ثبت نام در دوره آموزشی ارتباطات مد

نظرات هنرجویان فارغ التحصیل دوره ارتباطات مد
آخرین مقالات ارتباطات و بازاریابی مد

سوالات متداول

در دروۀ آموزشی «ارتباطات مُد» به چه مباحثی پرداخته می‌شود؟

در این دوره، هنرجویان علاوه بر آشنایی با مباحث مقدماتی دنیای تبلیغات، با روش‌های تأثیرگذاری روی مخاطب آموزش می‌بینند.

آیا این دوره به پیش‌نیاز خاصی احتیاج دارد؟

از آنجایی که دنیای ارتباطات رو به گسترش است، آشنایی مقدماتی با شبکه‌های اجتماعی یکی از لازمه‌های تسلط بر مباحث ارتباطات فَشن است.

اعتبار مدرک دوره‌های آموزشی «آکادمی ماسا» چگونه است؟

مدارک و گواهی‌های صادر شده از «آکادمی طراحی لباس ماسا» از معتبرترین مدارک در ایران هستند. گواهی‌های پایان دوره از پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز صادر می‌شوند. این مدارک قابل ترجمه و پیگیری از وبسایت رسمی پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز است.

دوره‌های آموزشی «آکادمی ماسا» آنلاین برگزار می‌شود یا حضوری؟

دوره‌های آموزشی آکادمی همزمان به‌صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping